Gelişiyor ve Geliştiriyoruz!

TÜBİTAK MAM Yer ve Deniz Bilimleri Enstitüsü; Cumhurbaşkanlığı Staj Seferberliği TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Burs Programı çerçevesinde gelen Stajyerleri ile çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Farklı üniversitelerden staja kabul edilen Öğrenciler, enstitümüzde yürütülen projelerde çalışma fırsatı buldu.

Jeofizik Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği bölümlerinden gelen Öğrenciler yer bilimleri konusundaki bilimsel çalışmalar hakkında detaylı bilgiler edinerek kendilerini geliştiriyorlar.

Enstitü bünyesinde çalışmalarına devam eden öğrenciler aşağıdaki alanlar başta olmak üzere çeşitli alanlarda araştırmalar yapıyorlar;

  • Aktif Tektonik Araştırma Teknolojileri
  • Jeofizik Görüntüleme Teknolojileri
  • İleri Jeoloji Teknolojileri

2020-2021 yılı Stajyerlerimizden yorumlar:

Rabia Sevde Metin, İstanbul Üniversitesi

“Stajımı Yer ve Deniz Bilimleri Enstitüsü’nde yapmak ve bu ailenin bir parçası olmak gerçekten eşsiz bir deneyimdi. Jeofizik alanındaki çalışmaları daha yakından öğrenebilme fırsatı bulduğum için benim açımdan çok keyifli ve verimli bir staj oldu.”

Abdirahman Ali Omar, Kocaeli Üniversitesi

“Uygulamalı derslerim başladığında COVID-19 nedeni ile çevirim içi öğretime geçilmişti. Stajım sayesinde yer bilimleri araştırmalarında kullanılan cihazları tanımış oldum ve mesleğim için gerekli olan bazı bilgisayar programlarını öğrendim.”

Fotoğraflar

12.07.2021
-A +A